Przekłuwanie uszu

Przekłuwaniu uszu

Przekłucie jednego ucha + kolczyk – 20 zł

Przekłucie obu uszu + komplet kolczyków – 40 zł

Komplet nowych kolczyków – 20 zł
O zabiegu


Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn i kobiet. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.

Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.

Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzeliwany w wybrane miejsce w uchu. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z kosmetologiem, podczas której klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja zakończona jest podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.

Jeżeli do zabiegu przystępuje osoba niepełnoletnia, konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.

Wszystkie kolczyki STUDEX® do przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej, która nie powoduje uczuleń oraz przyspiesza gojenie ucha. Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie - gwarantuje to 100% sterylności i bezpieczeństwa.

Kolczyki do przekłuwania uszu są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).

Dzięki urządzeniom do przekłuwania uszu STUDEX®, zabieg jest sterylny, szybki i bezbolesny.

Pielęgnacja po zabiegu:


• Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.

• Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wody utlenionej bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.

• Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną jak opisano powyżej.

• Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

• Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.

• Przez około 1 tygodnia nie polecamy korzystać z basenu, sauny itd.

• Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.

• Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.

• Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

• Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Przeciwskazania po zabiegu:


• Nie wyjmuj kolczyków.

• Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.

• Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 SEKRET PIĘKNA
Projekt i wykonanie: tomitomi.pl